farní zájezd 2016!

farní zájezd 2016!

Ještě jsme nestihli pořádně vstřebat zážitky z letošního zájezdu do Maďarska a ejhle se nám nabízí další farní zájezd!

Opět jiný než ty předchozí, a já doufám, že by mohl být ještě lepší!

Pojmenoval jsem ho: “Bad Chudoba aneb místo bohaté zdravím!”

do přihlášek vstoupite kliknutím ZDE

V připravě zájezdu na příští rok dál jsem přednost našemu zdraví. Nejdříve samozřejmě se jedná o  zdraví duše. Mše svatá, modlitby, křížová cesta - všechno to v nádherných místech kde snad ještě nikdo z naších farníků nebyl. Oblíbených místech babičky z románu Boženy Němcové.

Tentokrát výjimečností zájezdu bude však to, že budeme bydlet a trávit příjemné hodiny v snad nejstarším lázeňským městě střední Evropy - Bad Chudoba /dnes Kudowa Zdroj/.

První zmínka o minerálních vodách pochází z kroniky z roku 1580. V roce 1625 Georgius Aelurius, kladský luterský kazatel, ve své práci „Glaciografia“ píše o vynikající chuti minerálních vod z Chudoby a o jejich prospěšnosti zdraví. Protože chutnaly lépe jak víno, posílal si pro ně v době třicetileté války švédský generál až z Lipska.Později za pruské války posílala Chudoba každoročně svoji vodu na královský stůl v Berlíně.

kudowa zdroj-1

Rozkvět lázní nastává po roce 1783. V roce 1790 navštívil lázně německá básník Johann Wolfgang von Goethe. V roce 1813 navštívil lázně pruský král Fridrich Vilém III., který zde pobýval na čermnské faře před setkáním tří monarchů v Ratibořicích. Po napoleónských válkách v roce 1817 zde stojí okázalé parky a promenády. Vice o lázeňským měste tady

park

Účastnici zájezdu budou ubytování v historické budově z 19. stoleti - “Haus Gutenberg”. Je to útulná a rodinná vila s rozlehlou zahradou /s možností posezení pod pergolou a ohně/ hned na okraji impozantního lázeňského parku. Do parku před snídáním se určitě vyplatí zajít se napít oné mimořádné uzdravující vody. Bad Chudoba je krasná a útulná a lze tu trávit dlouhé uzdravující dny.

Více o ubytování zde

Vila Diament

Však nás budou čekat i další zážitky z návštěv okolí. Staré poutní místo kam chodívala babička Boženy Němcové,  Wambeřice. Nádherná bazilika. Rovněž tam Golgota s 52 kapličky křížové cesty a jedna z největších sbírek pohyblivých Betlému v Polsku. Více o Wambeřicích zde

23fe92edc143f32baa9048190307bb65

Jen par minut procházky od ubytování se nachází trochu strašidelná kostnice - kaple desítek tisíců lebek a kosti.

d3df7f02-8bb3-40c2-8823-0f3dd58c0403

Bude-li nálada, pak v programu je Hitlerovo podzemní město, královské město Kladsko s historickou pevností, kouzelné poutní místo Panny Marii Sněžné vysoko na Královském Sněžníku. K tomu všemu nás budou obklopovat Orlické a Stolní hory. Zdatnějším chodcům doporučím nezapomenutelnou turu labyrintem Bludných skal a na Hejšovinu. O Bludných skalách a Hejšovine zde

kudowa-zdrj-noclegi-021

Abychom se mohli těšit zájezdem co nejvíce jsem zvolil termín nejdelších dnů v roce. 18 - 20 červen! /sobota - pondělí/

A teď ještě další příspěvek k našemu zdraví: cena zájezdu bude nižší než všech předchozích. 1 900 Kč! Dal jsem si za úkol splnit plán: Za nejméně peněz nejvíce zážitku a pohodli.

Doufám, že jsem mnohé z Vás inspiroval! Napište si termín zájezdu už dnes do vašich diářů.

Váš kněz

Právě přítomno: 17 hostů a žádný člen