o farním zájezdu...
TemplatePlazza

o farním zájezdu...


DOPŘEJME SI KRÁSNY Červnový VÍKEND!

Farní zájezd – Píeninský národní park a pobyt v lázeňském městě Szczawnica – Polsko.

 

Informace a přijímání závazných přihlášek!

 

Po loňským zážitku společného zájezdu je tu opět nabídka pro všechny drnovické a lulečské farníky a jejích příbuzné a přátele vydat se na farní zájezd.

Tentokrát si můžete užit radost společné modlitby, odpočinku a zábavy v polsko – slovenské oblasti národního parku – Pieniny. Bonusem je královské město Krakow!

Termín: 1. – 3. červenec 2017

Odjezd v sobotu ráno, návrat v pondělí večer.

 

Cílem zájezdu je lázeňské město Szczawnica kde budeme ubytování v útulným a pohodlným hotelu „Batory“ ve dvoulůžkových pokojích se snídání a vydatným večerním obědem.

Szczawnic

 Na samotném jihu Polska, se v dolině řeky Grajcarek, rozkládá jedno z nejkrásnějších lázeňských měst v zemi. Szczawnica leží v místě, kde se pohoří Pieniny odděluje od Beskyd. Největším bohatstvím města jsou minerální vody vytékající z úpatí sopečného vrchu Bryjarka. Samotný název města je odvozen od těchto vod – polsky „szczaw“.

Léčily a léčí se zde nemoci dýchacích cest, plic, nemoci močového ústrojí a trávicího traktu. Voda je dobrá také v případě chronického selhání činnosti ledvin nebo chudokrevnosti. Ve velkém sem jezdí také astmatici, lidé mající problémy s hlasivkami či nosohltanem.

 

Mezi přednosti města patří kromě jeho krásné polohy uprostřed zalesněných kopců také příjemné klima, atraktivní okolí a hodnotné léčivé vody. Pod svahem vrcholu Bryjarky (677 m. n. m.) se rozprostírá městská část s názvem Zdrój, kde jsou k vidění novodobá sanatoria, penzióny a léčebné domy. Ozdobou města jsou také dva parky s dobře zachovaným souborem léčebných pavilonů z konce 19. a začátku 20. století. Díky nim si můžete vychutnat tu pravou lázeňskou atmosféru. Významnou dominantou města je novogotický kostel sv. Vojtěcha postavený v letech 1882 – 1892. Kdo má zájem, může si zajít prohlédnout ještě Pieninské muzeum, které vystavuje řadu historických, etnografických a přírodovědných exponátů. V jednom lázeňském parku dnes můžete obdivovat zajímavý strom, kterým je devítikmenná lípa velkolistá.

Velkým lákadlem je také řeka Dunajec, která tudy protéká. V nedalekých Wyżnych Sromowcích nasednete na dřevěný vor – plť a můžete se plavit krásnou oblastí známou jako průlom Dunajce. Cílovým bodem je právě Szczawnica. Po zdolání průlomu připlouvají vory do přístavu, který se nachází u ústí řeky Grajcarek do Dunajce. Plavba po Dunajci je jedinečným zážitkem, jaký by si žádný z návštěvníků tohoto regionu neměl nechat ujít. Tradice splavování na vorech je turistickou atrakcí již po více než sto let. V současnosti je splavování Dunajce na vorech bezpečné, ale ne vždy tomu tak bylo.

 

V programu zájezdu je ovšem mimořádný bonus! Den toulaní se královským Krakovem!

 

Autobusové jízdy bude hodně málo. O to víc si chceme užit pohodli a odpočinku.

Cena zájezdu 3 000 Kč. Prosím hlaste se co nejdříve!

 

Počet míst: 46.

Dnes

Srpen
18
pátek

nově v galerií

There are no images available in the gallery.

prohližejí stránky

Právě přítomno: 54 hostů a žádný člen